Zużyte opony = gumowy surowiec. Nie wyrzucaj, odzyskuj, chroń środowisko

Sposoby zagospodarowania zużytych opon

Recykling materiałowy opon


Co to jest recykling materiałowy?

Recykling materiałowy polega na wykorzystaniu zużytych opon po uprzednim poddaniu ich odpowiedniemu przygotowaniu, czyli regeneracji, sprasowaniu, rozdrobnieniu, rozpuszczeniu itp.

Czytaj więcej...

Dlaczego musimy zagospodarować zużyte opony?

Zużyte opony są jednym z tych rodzajów odpadów, który w największym stopniu obciąża środowisko naturalne. W branży oponiarskiej mówi się, że opona została stworzona po to, aby trwać. Oznacza to, że te cechy opony, które określają jej walory użytkowe, czyli odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie warunków panujących na drogach (woda, temperatura), są jednocześnie odpowiedzialne za trudności związane z jej zagospodarowaniem po zakończeniu użytkowania. Opony nie ulegają rozkładowi, a z uwagi na ich objętość składowanie opon wymaga zajęcia dużej przestrzeni na specjalnie przygotowanym terenie. Z kolei dla rozdrobnienia opony należy wydatkować znaczącą ilość energii.

Czytaj więcej...

Postępowanie z odpadami gumowymi - dr inż. Barbara Kozłowska

Postępowanie z odpadami gumowymi głownie ze zużytymi oponami.

Prognoza zagospodarowania zużytych opon w Polsce

Przewidujemy, że odzysk energetyczny będzie podstawową formą zagospodarowania zużytych opon. Obserwuje się zwiększone zainteresowanie dostawami opon do wykorzystania jako paliwo alternatywne.

joomla wellnessLorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s...