Zużyte opony = gumowy surowiec. Nie wyrzucaj, odzyskuj, chroń środowisko

www.vistaprintdeals.com continue reading autosketch 10 for sale oem cheap license autocad architecture 2018 great site
autocad 2010 zbrush 4r7 for apple mac education edition click this over here now 6 for mac os

Lato za pasem - czas zrzucić zimową oponkę!

Wiosna się kończy, a lato zbliża wielkimi krokami. Pomimo tego wielu z nas jeździ jeszcze na zimowych oponach... Czy to błąd? Czy istnieje jakiś określony, nieprzekraczalny termin do którego należy zmienić opony?

Otóż nie. Wyznacznikiem nie jest data, lecz TEMPERATURA.

Dopóki w nocy temperatury spadają poniżej zera, dopóty stosowanie opon zimowych jest uzasadnione. Nawet jeśli w dzień temperatury sięgają kilku stopni Celsjusza, w nocy - przy ujemnej temperaturze - opona zimowa poradzi sobie zdecydowanie lepiej od swojej letniej siostry. Dlaczego tak jest? Zimówki są oponami miękkimi, a co z tego wynika charakteryzują się znaczną elastycznością nawet przy ujemnych temperaturach. Co więcej posiadają one gęsty bieżnik, dzięki czemu auto odznacza się znakomitą przyczepnością do pokrytego śniegiem podłoża.

Ale...Zawsze jest jakieś ale. Smile Gdy temperatury zarówno w dzień jak i w nocy są dodatnie, należy poważnie przemyśleć zmianę opon z zimowych na letnie. Cechy które sprawiają, że opona zimowa doskonale radzi sobie zimą, latem mogą utrudniać jej życie. Wspomniany wcześniej gęsty bieżnik na gorącym asfalcie oznacza niepotrzebne tarcie, czego efektem może być przegrzanie opon i kilka dodatkowych decybeli w kabinie auta. Na korzyść stosowania opon letnich w cieplejszej porze roku przemawiają także szerokie odstępy pomiędzy kostkami bieżnika, które redukują zjawisko aquaplaning'u czyli zapobiegają utracie przyczepności na pokrytej wodą nawierzchni.

Zatem kto jeszcze nie zmienił opon na letnie, powinien czym prędzej udać się do serwisu, a kto już to zrobił, może pomyśleć o zrzuceniu innej "zimowej oponki"!

Źródło:
1. http://mojafirma.infor.pl/moto/opony/opony-a-z/278292,Zmiana-opon-z-zimowych-na-letnie-kiedy-to-zrobic-Ekspert-radzi.html;
2. http://pl.wikipedia.org/wiki/Akwaplanacja.

XI Waste Forum

W dniach 24.05 - 27.05.2015 roku w Kołobrzegu odbędzie się XI Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami. Organizatorem XI Waste Forum jest Oddział Wielkopolski Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych, a jednym ze współorganizatorów - Centrum Utylizacji Opon Organizacja Odzysku S.A.


Tegoroczne Forum organizowane jest w roku Jubileuszu 10 - lecia Organizacji Odzysku RECYKL. Podczas Konferencji przewidziano nie tylko promocję firm oraz instytucji, lecz także prezentacje innowacyjnych projektów z dziedziny ochrony środowiska, wspieranych finansowo z funduszy unijnych.


W trakcie Forum z branży "oponiarskiej" zostaną poruszone następujące zagadnienia:
1. Recykling zużytych opon.
2. Odzysk energetyczny.
3. System zbiórki i transportu zużytych opon.
4. Edukacja ekologiczno-szkoleniowa w ramach programu "Gumowy Surowiec".

Szczegółowy program Konferencji został przedstawiony na stronie internetowej Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych: http://www.pzits-cedeko.com.pl/news/62/18/XI-WASTE-FORUM

Źródło: http://www.pzits-cedeko.com.pl/news/62/18/XI-WASTE-FORUM

Raport z działań programu Gumowysurowiec 2014

Co się dzieje ze zużytymi oponami?

A wy wiecie, co się dzieje ze zużytymi oponami?

X Festiwal Recyklingu w Sieradzu w lokalnych mediach sieradzkich

X Festiwal Recyklingu w Sieradzu odbił się sporych echem w lokalnych mediach sieradzkich. Poniżej przedstawiamy dwie relacje z wydarzenia.

 

joomla wellnessLorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s...